Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Uszczelka listwy na klapie bagażnika - sposób na rdzę,

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Uszczelka listwy na klapie bagażnika - sposób na rdzę,

    wszysy się rozpływają nad wyborem ale wg mnie to nie jest dobra droga. LC 120 jest fajne, ale LC 90 to dinozaur, więc zastanów się czy warto sprzedawać fajnie zrobioną O2 :twisted:

  • #2
    [O1] Uszczelka listwy na klapie bagażnika - sposób na rdzę,

    Brzegi listwy nad tablicą rejestracyjną są jednym z ulubionych miejsc rdzy, ponieważ ścieka tamtędy woda i zbiera się brud. Jednym ze sposobów na wydłużenie życia klapy jest montaż uszczelki, która pojawiła się w młodych rocznikach O1FL.

    1. Wymontowujemy listwę. W kombi trzeba zdjąć plastik z wewnętrznej strony klapy i odkręcić 4 śrubki torx.
    2. Czyścimy powierzchnię pod listwą + ewentualne zaprawki.
    3. Zeskrobujemy z listwy wyrób uszczelkopodobny.
    4. Wyłamujemy z listwy plastikowe rynienki na ww uszczelkę
    5. Modyfikujemy nową uszczelkę wycinając z niej to i owo.
    6. W tym punkcie zaprzyjaźniłem listwę z czystością .
    7. Zakładamy uszczelkę na listwę. W niektórych miejscach, zwłaszcza na końcach, użyłem punktowo kleju kropelki.
    8. Montujemy listwę na klapę.

    [ Dodano: Wto 11 Sty, 11 19:51 ]
    Efekt po montażu
    Załączone pliki
    Octavia

    Komentarz


    • #3
      skad taka uszczelke masz?tam jest wogole jakas pod tym czy dokupuje sie taka, ogolnie moze nie za pieknie bo jest widoczna, ale napewno skutecznie.a jeszcze, czy ta uszczelka zapobiega wlewaniu sie wody pod listwe?! w sumie na zdjeciach slabo to wszystko widac, robota ok
      dobra rzecz bo chyba kazdy wie jak rdza lubi te miejsca.

      Komentarz


      • #4
        Z ASO. Oryginalnie, jak napisałem, jest "uszczelka", przypomina sznurówkę w smalcu. Zapobiega dostawaniu się wody w 100%. Widziałem takie rozwiązanie fabryczne w skodziance z końca 2009 roku.
        Octavia

        Komentarz


        • #5
          masz może indeks ?

          Komentarz


          • #6
            Bardzo dobra robota. Właśnie czekam wiosny by również się zabrać za zdjęcie tej plastikowej listwy (popękana) i teraz będę wiedział, jak ją zdjąć
            Uszczelkę przy okazji także założę

            A tak nawiasem mówiąc skoro jesteśmy w "tym obszarze" samochodu. Mam problem ze stacyjką (kluczyk wchodzi tylko do połowy, jest pogięta itp). Rozumiem, że naprawa to kupno nowej, ale kluczyk jeszcze musiałby pasować
            Czy to jest tak, że przy kupnie nowej byłby i nowy kluczyk?

            Komentarz


            • #7
              Można dorobić wkładkę do klucza np. po numerze klucza

              zm3791 Ta uszczelka to podkładka pod 1U6 827 577 E, numer katalogowy 1U6 827 586
              Octavia

              Komentarz


              • #8
                Ciekawe czy jest może taka uszczelka do O1 przed liftem, też bym zastosował. U mnie też korozja się chciała włamać ale zrobiłem zaprawki i nakleiłem bezbarwną folię pod listwę.

                Komentarz


                • #9
                  5. Modyfikujemy nową uszczelkę wycinając z niej to i owo.
                  Czy jest konieczne wycinać z uszczelki tak jak zrobiłeś?

                  Z listwy wylamalem rynienki, przykladam i wydaje się dobrze siedzieć :idea:

                  Komentarz


                  • #10
                    wie ktos jaki jest koszt takiej uszczelki w ASO?

                    Komentarz


                    • #11
                      Około 34 zł

                      Komentarz


                      • #12
                        Dziś założyłem tą uszczelkę u siebie no i chciałem się pochwalić :-) i mam takie swoje przemyślenie na ten temat a mianowicie czy nie watro od czasu do czasu dać na palec trochę wazeliny technicznej i przeciągnąć po całej długości uszczelki. raz że to zabezpieczy uszczelkę przed warunkami atmosferycznymi a dwa że ochrona przed dostaniem się wody pod listwę będzie jeszcze lepsza :-) co myślicie o tym?
                        Załączone pliki

                        Komentarz


                        • #13
                          czupakabra, gdzie kupiles ta uszczelke?

                          филип
                          Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                          Komentarz


                          • #14
                            ahmed799, w ASO wiedzą o co biega. Tylko w starszych O I trzeba ją podcinać. Gdzieś tu na forum był tutorial. Jak wprowadzili tę uszczelkę to zmienili też listwę.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #15
                              ruwado, spoko ja mam listwe od wersji fl

                              филип
                              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                              Komentarz


                              • #16
                                ahmed799, ja też miałem od O I FL. A listwa była stara. I guma do wycinania. To się zmieniło w pewnym momencie, długo po liftingu.

                                [ Dodano: Sob 20 Sie, 16 22:35 ]
                                No cóż, promile swoje robią :lol: Właśnie imprezuję u rodzinki na wsi. To właśnie w tym temacie masz wycinkę na początku ops: :P wyłamujesz kawałki plastiku listwy.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez ahmed799
                                  czupakabra, gdzie kupiles ta uszczelke?
                                  W Lublinie w ASO Skody CRH Żagiel na ul Roztocze 4. Koszt 34 PLN z groszami. Jak tam zadzwoniłem to nie mieli na stanie ale zamówili dla mnie i w ciągu dwóch dni uszczelka była do odbioru. Robilem wg tego poradnika i faktycznie trzeba z uszczelki wyciąć plastikowe środki i w samej listwie też trzeba usunąć plastikowe rynienki jak na fot4.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    U mnie trochę odstaje przy zamku na górze i zastanawiam się czy nie podklic żeby nie rdzewialo.
                                    Co do samej uszczelki to została wprowadzona w 2009 z trochę inną listwą.
                                    Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dzięki za tutorial. Zrobiłem wg. wskazówek. Leży idealnie. Uszczelka wyeliminuje wodę i drgania. Ja dodatkowo po lakierowaniu nadwozia zamontowałem dodatkowo tylną ramkę tablicy na kilka paskach cieńkiej gumy. Przez drgania nie będzie ubytków w lakierze.
                                      Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        super sprawa nr spisany- bedzie zamówienie w aso

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Moja wersja. Wg. instrukcji wyciąłem wszystkie rynienki z listwy, oraz plastikowy (sztywny) środek uszczelki. Dodatkowo na rokach i na prostych odcinkach kilka kropelek Kropelki żeby nie spadła podczas zakładania i gra. Klej po to bo jak idealnie leżała góra to dół spadał i odwrotnie podczas zakładania. Dodatkowo ramka tablicy rejestracyjnej zamontowana na gumowych paskach żeby nie obijała podczas drgań lakieru.

                                          20170423_181401.jpg


                                          20170423_181536.jpg


                                          20170423_181541.jpg

                                          Jak byłby ktoś zainteresowany to mogę zrobić fotkę od spodu gdzie są lampki podświetlenia tablicy bo zapomniałem :-p
                                          Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Kurde dopiero znalazłem ten temat Moja uszczelka leży już od roku i czeka aż znajdę czas aby zamontować, fajny opis, przy montażu na pewno się przyda

                                            Też mam srebrny lakier i jak patrzę na ostatnie zdjęcie to trochę słabo wygląda ta czarna obwódka. Jeszcze rdzy nie ma ale wolę dmuchać na zimne

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja się bardzo szybko przyzwyczaiłem do wyglądu z tą gumą. Teraz jak widzę bez to dla mnie dziwnie wygląda. I tablice rejestracyjną koniecznie podklej gumowym paskiem bo tam ramka tablicy też lubi wytrzeć lakier.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Tablica podklejono przy przerejestrowywaniu, został mi niesmak po Focusie więc już za wczasu wiem co gdzie i jak zabezpieczać aby ruda szmata nie miała podejścia.

                                                A jak już mowa o rudej to polecam też wyjąć z przednich błotników pianki, które są włożone w nadkola na górze błotników. Te pianki niszczą błotniki w każdym VAGu z tamtych lat (nasiąkają wodą a ruda to już tylko kwestia czasu), oaz profilaktycznie zdjąć przednie nadkola i usunąć błoto z przednich błotników tuż przy progach, a moim zdaniem warto tamte miejsca umyć dokładnie, osuszyć sprężarką i nałożyć cienką warstwę towotu
                                                Piasek i woda tak czy siak tam się zbiera a taka warstwa smaru odizolowuje wilgoć od blachy.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez KrzysiekVRS Zobacz wpis
                                                  Moja uszczelka leży już od roku i czeka aż znajdę czas aby zamontować,
                                                  To tak jak u mnie... już nawet zapomniałem że ją mam... i powinienem założyć... ale do tego mam już bliżej niż dalej...

                                                  Zamieszczone przez KrzysiekVRS Zobacz wpis
                                                  jak patrzę na ostatnie zdjęcie to trochę słabo wygląda ta czarna obwódka
                                                  ...lepsza czarna obwódka niż ruda...

                                                  Zamieszczone przez KrzysiekVRS Zobacz wpis
                                                  oaz profilaktycznie zdjąć przednie nadkola i usunąć błoto z przednich błotników tuż przy progach, a moim zdaniem warto tamte miejsca umyć dokładnie, osuszyć sprężarką i nałożyć cienką warstwę towotu
                                                  Tak najlepiej zajrzeć tam nawet dwa razy w roku. Nie wiem jak wygląda to w kolejnych generacjach Octavii a w pierwszej jest jest to niezbyt udane rozwiązanie
                                                  Szkoda że producent nie znalazł tutaj żadnego alternatywnego rozwiązania zapobiegającego odkładania się w tym miejscu piachu,błota,liści itp. a w efekcie powstawania ognisk rdzy.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X